skip to Main Content
Şehir Turları

Şehir Turları

İstanbul Şehir turları

Şehir ve Kültür turları ve turlarımızda nazik ekibimizle hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Limousine Plus Lüks Araç Servisleri ile transferlerinizi iki nokta arasında, özellikle havaalanı ve otel transferleri arasında güvenli bir şekilde aktarabilirsiniz.

Kültür Turları kısaca İstanbulda.

İstanbul’un Tarihi yarımada olarak bilinen kısmı, Haliç’in batısındadır. Mısır Çarşısı, Eminönü’nde Yeni Camii’nin arkasında ve Çiçek Pazarı’nın hemen yanındadır. İstanbul’un en eski Kapalı Çarşılarından bir tanesidir. En çok Aktarlarıyla anılıyor olması bu çarşıda halen ( doğal otlardan ) tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski türk geleneğine uygun ürünlerin yanında; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, farklı kültürlerin gıda maddeleri ve ürünleri satılmaktadır. İstanbul Şehrinin merkezinde Beyazıt, Nurosmaniye ve Mercan ilçelerinin tam göbeğinde yer alan ve dünyanın en büyük en eski çarşısı olan kapalı çarşılarından bir tanesi ” Kapalıçarşı ” Türkiye tarihinin en çok gezilen turistik bölgesidir.

Sultan Ahmet Camii,1609-1617 yılları arasında Osmanlı Padişahı 1. Ahmed tarafından İstanbul’daki tarihi yarımadada, Mimar Sedefkar Mehmed Ağa’ya yaptırılmış ve Türkiye’nin altı minareli ilk camiisidir. Ayasofya  müzesi 1453 yılında İstanbul’un Osmanlı İmparatorluğu tarafından alınmasından sonra, Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş 1935 yılından beri müze olarak kullanılmakta ve istanbulda turimzde yoğun bir turizm noktasıdır. Topkapı Sarayı Osmanlı İmparatorluğu’nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı padişahlarının yaşadığı saraydır.

Fetih Müzesi , Miniatürk ve Eyüp Sultan ziyareti olmazsa olmazlardan olarak tanımlıyoruz . 1453 Tarih Müzesi olarak bilinen Topkapı’da bulunan bu müze, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedişinin günümüz teknikleri ile; bir odada top sesleri diğer taraftan Mehter Takımı ve Osmanlı atlarının kişneme seslerinin birbirine karıştığı efektlerle sunulan panoramik diye adlandırılan bir Müze. Topkapı Parkının içinde bulunmaktadır. Miniatürk kısaca “Minyatür”  yada Türkiye Park, Türkiye’deki ve dünyadaki çeşitli yapı ve yapıtların maket olarak sergilendiği “60.000” metrekare ile dünyanın en geniş alana kurulmuş minik dünya harikaları parkıdır. Eyüp Sultan Camii’si Eyüp ilçesinde Müslüman aleminin en çok geldiği mekanların başındadır.

Süleymaniye semtinde Süleymaniye Camii ve Kanuni Sultan Süleyman ‘ın ve Hürrem Sultan’ın türbeleri ardından Erken Bizans Dönemi’nin ilginç yapılarından olan ve Boğaziçi üzerinde, Salacak açıklarındaki Kız Kulesi’ni en çok merak edilen yerlerin birisidir. Taksim Meydanına, İstanbul’un Beyoğlu üzerinden İstiklal caddesi  üzerindeki Tarihi binalarda lokanta, mağaza, otel, eğlence ve kültür yerleriyle İstanbul’un en büyük turistik çekim merkezinden bir tanesidir. Cumhuriyet Döneminde bir meydan haline gelmiş olan Taksim Meydanı, türkiyede bir çok siyasi ve toplumsal olaya da sahne olmuştur.

AVM Turları

Viaport AVM

Cevahir AVM

Istinyepark

Zorlu Center

Akvaryum AVM

Optımum AVM

 

Back To Top
WhatsApp chat